מטבעם של בעלי עסקים קטנים ובינוניים להישאב למציאות העסקית היומיומית ולהשקיע בה את רוב משאביהם. דרומה-צפונה שמה לה למטרה לגשר על פער זה ולהעניק לבעלי העסקים ולמנהליהם תמיכה וליווי גם בנושאים של חזון, אסטרטגיה ופיתוח עסקי. כלי זה מיושם באמצעות מנטורים-מתנדבים מבכירי אנשי העסקים והתעשיינים בארץ ובהתאם לצורכי בעלי העסקים.

מה זה הבורד המייעץ?

 

הבורד המייעץ – Advisory Board – הינו כלי ניהולי שמטרתו לתת למנכ"ל העסק ולבעלים הזדמנות לבחון בצורה כוללת ואסטרטגית את פעילות העסק וכן לפעול למימוש תכניות לצמיחה והתפתחות עסקית, על ידי התייעצות, הנחייה, מדידה ועמידה ביעדים מוגדרים שיקבעו תקופתית יחד עם חברי הבורד המייעץ.

הבורד כולל 3-5 מנטורים מתנדבים, אנשי עסקים בכירים, בעלי ניסיון עשיר במגוון תחומים, שנבחרו בקפידה ומלווים את דרומה צפונה ולקוחותיה כבר שנים במסירות רבה וללא כל תמורה כספית.

המנטורים מקיימים יחד עם בעל העסק ומנהליו פגישות חשיבה אסטרטגית השקולה לישיבת הנהלה המייעצת למנהל העסק במגוון תחומים, הן לגבי מהלכים בטווח הקצר אך בעיקר לגבי מהלכים וכיוונים אסטרטגיים לטווח הארוך.

העסק והמנטורים מחויבים לפגישה רבעונית (ארבע בשנה) מתואמת מראש, בת כ- 3-4 שעות, בבית העסק. בתקופה שבין הפגישות יהיו המנטורים זמינים להנהלת העסק ככל יכולתם לצורך התייעצויות נוספות.

לקראת הפגישה הראשונה יכין העסק סקירה תמציתית, על מנת שהמנטורים יוכלו להתכונן כראוי לפגישה וזו תתבצע בצורה יעילה וממוקדת. במקביל מקבל העסק את רשימת המנטורים העומדים להיפגש עמו וכן סיכום קצר של קורות החיים של כל אחד מהם.

בסיום הבורד ייקבעו יעדים אופרטיביים מדידים ודו"ח ביצוע יפתח את הפגישה העוקבת.

למנכ"ל ולבעלים תפקיד מכריע בהצלחת התהליך וחשוב מאוד לנהלו ולהשתמש במשאבים העומדים לרשותו.

 

בורד מייעץ
בורד מייעץ
בורד מייעץ
שיווק בינלאומי
שיווק בינלאומי
שיווק בינלאומי
שיווק בינלאומי

מייסדים

דילוג לתוכן